Kurzy

Plavba na divokých riekach či jazerách prináša veľa pekných zážitkov, pohľad na krajinu z inej prespektívy. Vďaka kanoe alebo kajaku sa dostanete na miesta, kde by ste sa inak nedostali. Večery strávené s partiou pri ohni pôsobia romanticky. Noci strávné v stanoch, mokrý neoprén,... Aj o tom je vodáctvo. Pohľad na slalomárov, úspešných slovenských freestylistov alebo rafterov môže byť fascinujúci. Poviete si, že naučiť sa to vôbec nemože byť ťažké. Ako aj pri iných športoch však za výsledkom treba vidieť roky tvrdého tréningu, hodiny strávené na vode a veľa nepodarených pokusov.

My Vám začiatky chceme uľahčiť, poradiť ako sa čo najrýchlejšie a hlavne správne naučiť pádlovať, akú výstroj si vybrať. Naším cieľom je k vodáctvu priniesť nových ľudí a tak kurzy vedú skúsení a certifikovaní inštruktori. Samozrejme, na vodáckom kurze sa nenaučíte všetko. To, čo je najdôležitejšie, je tréning. Nebojte sa teda, že sa na lodi prevrátite, ani tí najlepší kajakári na svete sa bez toho jazdiť nenaučili. A časom sa môžete naučiť eskimovať, aby ste plávať nemuseli. Po jednom vodáckom kurze teda nesplavíte najobtiažnejšie rieky na svete, ale ukážeme Vám cestu, ktorou by ste sa za týmto cieľom mali vybrať.

Na vode je vždy dôležité vedieť ako sa treba v kritických situáciach zachovať. Preto sa v rámci našich vodáckych kurzov venujeme aj bezpečnosti na vode. Dozviete sa, čo je hádzačka, ako s ňou pracovať, prečo by ste mali používať plávaciu vestu a prilbu. Na pokročilých vodáckych kurzoch sa naučíte eskimovať, dozviete sa veci ohľadom taktiky jazdy na rieke, ako organizovať záchranu na vode a ďalšie, pre vodákov, dôležité informácie.


Termíny vodáckych kurzov

Jún

14.6.2024 (piatok), 17:00-19:00 Kurz základov kanositiky a kajakovania 
16.6.2024 (nedeľa)
Spoznaj Ružín na morskom kajaku
23.6.2024 (nedeľa), 10:30 Kurz kanoistiky a kajakovania na Palcmanskej Maši

Júl

7.7.2024 (nedeľa)
Spoznaj Ružín na morskom kajaku
12.7.2024 (piatok), 17:00-19:00 Kurz základov kanositiky a kajakovania 
17.7.2024 (streda), 17:00-19:00 Kurz základov kanositiky a kajakovania
27.7.2024 (sobota), 10:30 Kurz kanoistiky a kajakovania na Palcmanskej Maši
31.7.2024 (streda), 17:00-19:00 Kurz základov kanositiky a kajakovania

August

7.8.2024 (streda), 17:00-19:00 Kurz základov kanositiky a kajakovania 
8.-9.8. (štvrtok - piatok) Kajakárska škola na Dunajci
16.8.2024 (piatok), 17:00-19:00 Kurz základov kanositiky a kajakovania

September

14.9.2024 (sobota)
Spoznaj Ružín na morskom kajaku

 
 
 

Spoznaj Ružín na kajaku

Príroda v okolí priehrady Ružín láka veľké množstvo Košičanov a turistov. Z brehu však nevidíš všetko a tiež sa nedostaneš k najkrajším zákutiam priehrady. Príď sa však na Ružín pozrieť z vodnej hladiny, na rýchlom a stabilnom morskom kajaku to zvládne naozaj každý.

Doba trvania:

1 deň
Viac ›


Kajakársky bazén (kurz eskimovania)

Ak ste si mysleli, že vodáci v zime nepádlujú, mýlili ste sa. Väčšina z nás pravidelne trénuje aspoň na krytom bazéne, kde sa aj Vy môžete naučiť základy pádlovania na kajaku, ale aj eskimáka. Teda spôsob, akým nebudete musieť po prevrátení lode plávať.

Doba trvania:

1 hodina
Viac ›


Základy kanoistiky a kajakovania na Hornáde

Kurz kanoistiky a kajakovania na Hornáde, na Aničke v Košiciach vhodný najmä pre úplných začiatočníkov. Počas vodáckeho kurzu sa naučíte ako pádlovať na kanoe či kajaku, ako loď ovládať, ale aj niečo o bezpečnosti počas plavby.

Doba trvania:

2 hodiny
Viac ›


Škola kajaku (pravidelné vodácke tréningy)

Na to, aby ste sa na kajaku mohli zlepšovať, je potrebná pravidelná príprava. Práve preto organizujeme pravidelné tréningy v rámci školy kajaku. Každý týždeň 1 hodina na vode. Počas tréningov si okrem kajaku vyskúšate aj kanoe, raft alebo paddleboard. Viac ›


Kurz základov paddleboardingu

Budeme Vás sprevádzať začiatkami pádlovania na paddleboarde. Od prvých metrov v sede alebo kľaku, cez prvý pokus o postavenie na paddleboarde až po zatápanie zadnej špice a rýchle otáčanie na mieste. Viac ›


Morský kajak - základy pádlovania a sebazáchrany na Bukovci

Čistá a teplá voda priehrady Bukovec, len pár minút jazdy z Košíc, je ako stvorená na zoznámenie sa s morským kajakom. Naučíme Ťa základy pádlovania (priama jazda, zatáčanie, vyhýbanie sa prekážkam...) na morskom kajaku a sebazáchrany na otvorenej vodnej ploche. Viac ›


Kajakárska škola na Dunajci

Už zvládaš držať v ruke pádlo, nemáš problém nastúpiť do kajaku a na jazere sa už neprevrátiš. Svoje limity chceš ale posunúť ďalej, naučiť sa splavovať divoké rieky plné perejí. Práve pre teba je určený tento vodácky kurz.

Doba trvania:

2 dni
Viac ›


Kurz kanoistiky a kajakovania na Ružíne + splav Hornádu

Kurz základov kanoistiky na priehrade Ružín, zakončený splavom Hornádu od priehrady (Malá Lodina) do Košíc (Lodenica Anička). Vodácky kurz aj splav je možné absolvovať na kanoe alebo kajaku.

Doba trvania:

2 dni
Viac ›


Kurz kanoistiky a kajakovania na Palcmanskej Maši

Kurz vhodný pre začiatočníkov a mierne pokročilých, ktorí sa chcú naučiť ovládať kanoe či kajak. Kurz slúži najmä ako príprava pre splav Prielomu Hornádu.

Doba trvania:

2,5 hodiny
Viac ›

Galéria