Základy kanoistiky a kajakovania na Hornáde

"len blázni pohŕdajú múdrosťou a nácvikom." (Prís 1, 7)

Splavovanie riek nepriťahuje len preto, že je krásne, ale aj preto, že obsahuje nebezpečenstvo. Čím ťažšia je rieka, tým riziko narastá. Aj keď je Hornád rieka vhodná pre začiatočníkov, netreba ju podceňovať. Časť rizika znižujeme stále zlepšujúcim sa výstrojom, časť môžeme znížiť cvikom a radou skúsenejších.

Ponúkame základy kanoistiky a bezpečnosti na rieke. Počas dvoch hodín si nacvičíme základné zábery na vode, základy záchrany, povieme Vám, načo slúži ktorá časť výstroja, čomu sa na rieke treba vyhýbať. Kurz vedú skúsení a certifikovaní inštruktori. Tento kurz nenahradí štandardný týždňový kurz, ani to nemá za cieľ, chce Vám dať len elementárne informácie a skúsenosti, aby ste lepšie mohli čeliť riziku a v prípade potreby mohli pomôcť iným vodákom. Kurzu sa je možné zúčastniť opakovane. V prípade záujmu je možné dohodnúť pravidelný tréning na rozvíjanie základných zručností malej skupine záujemcov.

Kurz odporúčame absolvovať všetkým začiatočníkom, ale neuškodí ani skúsenejším. Kurz je určený záujemcom o jazdenie na kajaku i kanoe. Na kurz je potrebné sa nahlásiť e-mailom alebo telefonicky minimálne 3 dni vopred. Prihláška je platná po obdržaní e-mailu s potvrdením registrácie a zaplatení.

Pre koho je vodácky kurz vhodný?

Pre každého kto sa chce niečo naučiť, či už ide o úplného začiatočníka alebo pokročilejšieho vodáka. Kurz odporúčame absolvovať deťom starším ako 10 rokov, v prípade mladších detí ich prihlásenie s nami vopred prediskutujte. Každý sa zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť. Deti do 18 rokov na zodpovednosť zákonných zástupcov.

Cena dvojhodinového kurzu kanoistiky

30€ na osobu

Naučíš sa ako ovládať loď na mieste zadáka (osoba, ktorá sedí na lodi vzadu), ale aj ako pomôcť na mieste háčika (osoba sediaca vpredu). Ak si sám, ale chceš sa naučiť ovládať kanoe, prihlás sa a dvojicu vytvoríme na kurze.

Pre klientov, ktorí si rezervujú splav alebo loď, je to 25 €. V cene kurzu je požičanie kanoe, vesty, prilby, špricdeky, pádla a inštruktor. Kurz prebieha na Hornáde pri Lodenici. 

 

Cena dvojhodinového kurzu kajakovania

30€ na osobu

Ak to so splavovaním myslíš vážne alebo sa Ti len nechce pri splavoch zhánať kamarátov, ktorí by s tebou sadli do lode, nie je nič lepšie ako splavovať na kajaku. Kajak umožňuje splavovanie divokejších riek, zároveň sa na ňom naučíš viac než na kanoe. Ovládanie je ale o trochu ťažšie, keďže sa musíš spoľahnúť len sám na seba.

Pre klientov, ktorí si rezervujú splav alebo loď, je to 25 €. V cene kurzu je požičanie kajaku, vesty, prilby, špricdeky, pádla a inštruktor. Kurz prebieha na Hornáde pri Lodenici. 

 

Účastníci kurzu sa prezliekajú v Lodenici, kde si nechávajú svoje veci na oblečenie. Na kurz odporúčame plavky, prípadne termobielizeň, resp. kto má, tak vodácke oblečenie.

Miesto konania vodáckeho kurzu

Lodenica: Košice – Anička
cca 159 m pod Ťahanovským mostom na pravom brehu Hornádu

E-mail: rieku@splavujeme.sk

Termíny 2022

21.4. (štvrtok), 16:30 - 18:30

1.6. (streda), 17:00 - 19:00

4.8. (štvrtok), 17:00 - 19:00

 

Minimálny počet osôb na uskutočnenie kurzu je 6!
 
 

Galéria