Kurz kanoistiky a kajakovania na Palcmanskej Maši

Palcmanská Maša sa nachádza na juhu Slovenského raja, stojatá voda je vhodná pre výučbu základov ovládania kanoe či kajaku. Prostredie, v ktorom kurz organizujeme, má nezabudnuteľné čaro. V počte tiesňav síce juh zaostáva za severom, v kráse prírody ale rozhodne nie. Voda v priehrade býva chladná, na kurz si je ale možné zapožičať neoprénový set. Kurz odporúčame absolvovať všetkým menej skúseným záujemcom o splav Prielomu Hornádu, vybrali sme preto miesto, ktoré sa náchadza blízko začiatku splavu. V jeden deň tak môžete absolvovať kurz a na druhý splavovať Prielom Hornádu.

Kurz kanoistiky a kajakovania na Palcmanskej Masi

Pre koho je kurz vhodný?

Pre začínajúcich a mierne pokročilých vodákov, ktorí sa chcú naučiť ovládať kanoe či kajak. Kurz je vhodný najmä pre záujemcov o splav Prielomu Hornádu (ten sa splavuje na nafukovacích kanoe).

Čo sa na vodáckom kurze naučíš?

Naučíte sa základy pádlovania na kanoe či kajaku, riadenie lode, ako udržať smer, či ako rýchlo zatočiť, vysvetlíme ako si zvoliť vhodnú stopu na tečúcej rieke, čo robiť v prípade natlačenia lode na prekážku (strom alebo skalu), vyskúšate si, čo robiť v prípade prevrátenia, vysvetlíme ako správne plávať v divokej rieke a základné techniky záchrany.

Cena kurzu

50€/osoba

V cene: inštruktor pre skupinu lodí, doprava lodí, požičanie výstroje (kanoe alebo kajak, pádlo, vodácka vesta, prilba, v prípade kajaku aj špricka)

V cene nie je zahrnuté: ubytovanie, doprava na kurz, požičanie neoprénového setu

V prípade záujmu možnosť zapožičať neoprénový set (neoprén, bunda, topánky) za 5€/set.

Cena dopravy osôb

Doprava osôb na kurz a splav Prielomu Hornádu (Košice - Palcmanská Maša - Prielom Hornádu - Košice) 15€/osobu, do naplnenia kapacity auta.

Miesto konania vodáckeho kurzu

Kurz organizujeme na vodnej nádrži Palcmanská Maša, vybudovanej na rieke Hnilec, ktorá sa nachádza na juhu Slovenského raja. V okolí priehrady sú trasy vhodné na cyklo a pešiu turistiku, tiež na lezenie či zlaňovanie. Nedaleko miesta, kde kurz začneme, sa nachádza aj jaskyňa, ktorú je možné po ceste navštíviť. Začiatok kurzu je na Stratenskej Píle

Palcmanská Maša - Stratenská Píla

Ubytovanie pre účastníkov splavu Prielomu Hornádu odporúčame zabezpečiť v Hrabušiciach alebo na Podlesku.

Termíny kurzov 2022

21.5. (sobota)10:30

23.7. (sobota) 10:30

Časový harmonogram

10:30 - stretnutie na priehrade Palcmanská Maša v časti Stratenská Píla.

10:30 - 10:45 rozdanie lodí a výstroja

10:45 - 11:00 inštruktáž

11:00 - 13:00 výcvik na vode

Program je orientačný, na mieste môže byť upravený podľa požiadavok skupiny.

Prihlásenie

Tel.: 0915 880 853

E-mail: rieku@splavujeme.sk

Podmienky kurzu

Minimálny počet osôb na uskutočnenie kurzu je 8!

Kurz sa uskutoční aj v prípade ak splav Prielomu Hornádu nie je možný.

Kurz sa uskutoční za každého počasia okrem veľmi nepriaznivých podmienok (veľmi silný vietor, búrky, nepriaznivá hladina vody na vodnej nádrži,...), v takom prípade je kurz buď posunutý alebo je účastníkom ponúknutý náhradný termín.

Po kurze je možné absolvovať splav Prielomu Hornádu. Rezerváciu miesta na splav Prielomu Hornádu odporúčame spraviť vopred.

 

 

Galéria