Kajakársky bazén (kurz eskimovania)

Vodácky bazén v Košiciach je určený pre všetkých vodákov a záujemcov o kajakovanie. Na krytom bazéne sa môžete naučiť základy pádlovania, bezpečnosti na vode, ale hlavne eskimácky obrat. Ten je možné trénovať v teplej a čistej vode. Po jeho zvládnutí už nebudete musieť v prípade prevrátenia lode vyplávať. Eskimák Vás v pádlovaní posunie opäť o niečo ďalej, zvládnete ťažšie rieky, ušetríte veľa síl, keďže nebudete musieť vylievať loď plnú vody a tiež sa zbavíte strachu z prevrátenia.

Na bazén môžete prísť aj keď nemáte vlastnú výstroj, tú Vám požičiame.

 

Pre koho je kajakársky bazén vhodný?

Pre každého, kto si chce vyskúšať pádlovanie na kajaku alebo sa v pádlovaní a eskimákoch zdokonaliť.

Cena kurzu

Vstup na kajakársky bazén s vlastným kajakom a výstrojom - 10€/osobu

Vstup na bazén + požičanie kajaku a výstroja - 20€/osobu

Kurz eskimovania s inštruktorom (v cene je vstup na bazén, požičanie výstroja /pádlo, špricka, kajak/, inštruktor) - 30€/osobu (pri predplatení 3 hodín, 75€/osobu)

1 inštruktor má na starosti 2 kurzistov.

Kurz eskimovania s inštruktorom

Počas kurzu Vám inštruktor vysvetlí techniku eskimáckeho obratu, ukáže ako sa eskimuje a pomôže Vám eskimáka zvládnuť. Na 1 inštruktora sú 1-2 klienti. Maximálny počet účastníkov kurzu eskimovania s inštruktorom je cca. 8. Môžete vyskúšať viaceré techniky eskimovania s pádlom ale aj bez neho. Na zvládnutie eskimáckeho obratu v bazéne sú potrebné približne 2-3 tréningy. Na bezpečné zvládnutie eskimáckeho obratu na tečúcej rieke je potrebný pravidelný tréning a to aj v lete.

Čo si vziať so sebou?

Plavky, uterák, prípadne termo (alebo neoprénové) tričko, vhodné sú plavecké/potápačske okuliare alebo vodácky štipec na nos

Kde kurz prebieha?

Kurz je organizovaný na Mestskej krytej plavárni (Protifašistických bojovníkov 4, Košice). K dispozícii máme 25m bazén.

Termíny 

8.2.2022 (utorok), 19:00 - 20:00,

22.2.2022 (utorok), 19:00 - 20:00,

8.3.2022 (utorok), 19:00 - 20:00,

22.3.2022 (utorok), 19:00 - 20:00,

5.4.2022 (utorok), 19:00 - 20:00

 

Pred vstupom do bazéna je potrebné očistiť kajak a výstroj. Vstup je možný od cca. 18:45, príďte na bazén včas, aby ste efektívne využili dostupný čas. Vstup na plaváreň je umožnení len plne zaočkovaným osobám.

Počet miest na bazén je obmedzený, preto sa odporúčame prihlásiť čo najskôr.

Prihlásenie na kajakársky bazén

Tel.: 0915 880 853

E-mail: rieku@splavujeme.sk

Na kurz je potrebné sa nahlásiť e-mailom alebo telefonicky minimálne 2 dni vopred. Prihláška je platná po obdržaní e-mailu s potvrdením registrácie a vyplatení kurzu. Platba je možná prevodom na účet alebo v hotovosti na ďalší kurz na mieste.

 
 

Galéria