Pre všetkých, ktorí majú odvahu

V 14. storočí bola v obci Sokoľ mýtnica pre plte plaviace sa po Hornáde. Počas socializmu boli štedro dotované telovýchovné jednoty pri veľkých fabrikách ako aj katedry telesnej výchovy na vysokých školách. Vodáctvo zažívalo veľký rozmach. Na niektoré akcie putovalo viac autobusov naraz. S nástupom novej doby tento inventár zostarol alebo sa vytratil. Na nové niet.

Dodnes bolo veľmi ťažké v Košickom kraji požičať si loď, ísť niečo splaviť, kým človek nemal pár kamarátov vodákov, ktorí mu umožnili jedno i druhé. Dnes sa to mení, prišla prvá cestovná kancelária, ktorá má nadšenie byť "nosičom vody". Vo vode môže každý nájsť niečo iné - chuť objavovať, dobrodružstvo, tráviť čas na tých miestach, kde sa inak nedostanete, mať výhľad, ktorý niet ako inak získať, len tak sa sa povoziť, jednoducho si aktívne oddýchnuť pri nenáročnej aktivite. Sú veľmi bezpečné i nebezpečné rieky. Ten, koho to chytí, môže ísť podľa schopností ďalej, na dravšie rieky.

Bez ohľadu na to, aké rieky sme už my vodáci z nášho kraja vo svete splavili, stále sa radi vraciame na rieku, kde sme dostali základy. Toto je aj miesto, kde môžeš začať aj ty, stačí trocha odvahy. Keď ťa to ťahá, zavolaj, zamailuj a príď. Príď aj vtedy, keď nebude chcieť prísť s tebou žiaden z tvojich kamarátov. My ti budeme rozumieť. Odvahu, priateľu.

Rejoice (RivEr JOurney experIenCE)

Hlavným cieľom projektu je spojiť územie popri rieke Hornád a využiť potenciál rieky ako vodnej turistickej trasy vytvorením kayak-canoeing sharing systému. V rámci projektu bude vybudovaná prístupová infraštruktúra pozdĺž rieky Hornád (výstupné / vstupné prístavy), zakúpia sa kajaky, kanoe a kontajnery na ich uskladnenie a bude tiež vybudovaná drobná infraštruktúra – oddychové zóny v partnerských obciach. Navyše sa v rámci projektu vytvorí aj systém požičiavania bicyklov, čo doplní ponúkané eko-turistické služby v regióne.

Projekt REJOICE

Ponuka aktivít

Vodácke kurzy

Kurzy kanoistiky

Naučíme Vás ako správne pádlovať na kanoe či kajaku. Od úplných základov, cez eskimácke obraty až po jazdenie divokých riek. Dostanete od nás informácie o bezpečnosti na vode, o vodáckej výstroji a veciach, ktoré by ste na vode mali mať vždy so sebou.

Splavy riek

Splavy riek

Splav na kanoe Hornád, Dunajec či inú slovenskú alebo zahraničnú rieku s inštruktorom alebo za zvýhodnenú cenu bez inštruktora. Ak už máš skúsenosti, môžeš sa zúčastniť expedícií na neznámych riekach. Vybrať si môžete krátke splavy alebo niekoľkodňové plavby po rieke.

Rafting

Rafting

Hornád, Dunajec či iná rieka na rafte s guidom. Adrenalín alebo pohodové splavenie vhodné aj pre rodiny s malými deťmi. Ideálny spôsob, ako sa dostať k vodáctvu.

Požičovňa lodí

Požičovňa lodí a vodáckeho materiálu

V lodenici v Košiciach si môžete požičať otvorené plastové alebo nafukovacie kanoe, plastové kajaky, paddleboardy, pádla, vodácke vesty a prilby, vodotesné barely a iné veci potrebné na vodu. V prípade záujmu Vám loď dopravíme na miesto začiatku splavu.

 

Teambuilding

Teambuilding

Zorganizujeme teambuilding pre Vašu firmu. Ponúkame aktivity, ktoré podporujú teamovú spoluprácu a pomôžu získať dôveru medzi zamestnancami, čo pomôže zvýšiť ich efektivitu pri práci. Taktiež zabezpečíme ďalšie služby ako catering, ubytovanie či dopravu.

Lukostreľba

Lukostreľba

K dispozícii máme rôzne rekreačné luky, vrátane detských, terče a terčovnice. Lukostreľbu zorganizujeme v našich priestoroch na lodenici v Košiciach alebo na inom mieste.

Geocaching

Geocaching

Outdoorová hra, ktorej cieľom je pomocou GPS prístrojov nájsť ukryté kešky (cache) na rôznych zaujímavých miestach. Zapožičiame Vám GPS prístroj a ukryjeme kešky, taktiež môžte využiť niektorú z našich už vybudovaných geocachingových trás.

Školské výlety

Školské výlety

Strávte výlet so žiakmi na vode alebo pri vode. Počas splavu na deti dohliadnu skúsení inštruktori. Aby sa na brehu nenudili, zabezpečíme aj iné aktivity. Program pripravíme na jeden alebo viac dní, napríklad vrámci KOŽAZu.

 

Paddleboarding

Paddleboarding

Vyskúšajte si pádlovanie na paddleboarde. Postojačky je možné na boarde pádlovať na moriach, jazerách ale aj riekach. Vhodná doplnková aktivita pri zážitkových akciách a teambuildingoch pri vode.

Jeep tour

Jeep tour

Zažite jazdu na offroad automobiloch. Jazdy v otvorenom teréne s povolenými vstupmi do lesov. Trasy s nádhernými výhľadmi, doplnené aj o krátke prechádzky alebo návštevy zaujímavých pamiatok.

Tipy na vodácke výlety

Vodácke výlety

Ak ešte nie ste rozhodnutý, kam na vodu chcete ísť, pozrite si naše tipy na vodácke výlety. Úseky vhodné pre začiatočníkov, krátke splavy, ale aj rieky vhodné na niekoľko dňové splavovanie.

 

 


Prielom Hornádu

Prielom Hornádu je od 1.5.2016 oficiálne otvorený aj pre vodákov. Je nutné dodržiavať pravidlá stanovené NP Slovenský raj. Viac ›


Darčekové poukážky

Hľadáte originálny darček? Darujte zážitok! Rafting na Hornáde vhodný pre celú rodinu, kurz kanoistiky či kajakovania, jazda na Jeepe. Viac ›


Rozvoj cezhraničného turizmu na rieke Hornád

Nevyužitý potenciál rieky Hornád z hľadiska ekoturizmu sa rozhodli zmeniť partneri projektu REJOICE (RivEr JOurney experIenCE). Hlavným cieľom projektu je spojiť územie popri rieke Hornád a využiť potenciál rieky ako vodnej turistickej trasy vytvorením kayak-canoeing sharing systému. Viac ›


Splav Hornádu

Splav rieky, ktorá preteká Košicami na úseku od priehrady Ružín po Košice (lodenica na Aničke). Tento úsek Hornádu je vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Začiatok splavu je v Malej Lodine (stretnutie pri cestnom moste okolo 10:00), v prípade nízkeho splavu vody v Hornáde je splav skrátený a začína sa vo Veľkej Lodine (stretnutie taktiež o 10:00 pri cestnom moste). Začiatok splavu je oznámený emailom alebo telefonicky všetkým zúčastnením najneskôr 3 dni vopred... Viac ›


Ako na splavovanie riek

Niekoľko tipov pre začiatočníkov, ale aj mierne pokročilých vodákov, ktorí si chcú splaviť rieku bez inštruktora... Viac ›


Splavuj a objavuj Terru Incognitu!

Vďaka podpore Košického samosprávneho kraja sme zrealizovali projekt Splavuj a objavuj Terru Incognitu. Hlavným cieľom projektu bolo vybudovať vodácku základňu, požičovňu, podporiť cestovný ruch v regióne, spropagovať vodnú turistiku. Dali sme dokopy podhľady a fasádu Lodenice, nakúpili nové lode a príslušenstvo, pripravili náučné vodné geocachingové cesty. Viac ›