Kanoe otvorené

Turistické kanoe pre 2 osoby. Ideálna loď pre viacdenné putovanie na pokojnejších vodách do obtiažnosti WW I. K dispozícii obľúbený model Vydra a Tydra. Dĺžka dosahuje 450 cm, šírka 80 cm, hmotnosť 38 kg, nosnosť 300 kg. Na kánoe sa pádluje s jednolistovým pádlom, je preto o niečo pomalšia než kajak.

Typy kánoí

Kánoe vymysleli indiáni a pôvodne sa vyrábali z dreva. Dnes je najčastejšie používaný materiál plast, existujú taktiež nafukovacie kánoe, kánoe vyrobené z laminátu alebo carbon-kevlaru.

Turistické 

najčastejšie dvojmiestne lode, môžu mať otvorenú alebo zatvorenú palubu. Na pokojných vodách sa sedí na vyššie položenej lavičke, na divokých vodách sa kľačí nohami pod sedačkou.

Pretekárske

Môžu byť slalomové jedno alebo dvojmiestne. Tieto lode sú nižšie a ľahšie než turistické, výrazne rýchlejšie a hlavne obratnejšie. Slovensko v kategórii jednomiestnych kánoe (C1) úspešne reprezentuje Michal Martikán a Alexander Slafkovský. V dvojmiestnych kánoe sú najlepší Peter a Pavol Hochschornerovci a Ladislav a Peter Škantárovci.

Zjazdové kánoe sú dlhšie a menej obratné než slalomové. V zjazdových jednomiestnych kánoe je úspešný bývalý Košický reprezentant Rišo Antal, v dvojmiestných kánoe aj náš inštruktor Ľuboš Koštenský spolu s Martinom Zemanom, ktorí sa zúčastnili majstrovstiev Európy juniorov.

Rýchlostné kánoe sú určené na tichú vodu, sú ľahké a rýchle.

Galéria